Website Manager

GRYWL

2020 Greater Rochester Youth Wrestling League Results

2022 Greater Rochester Youth Wrestling League Results

Champions
Leroy Youth Wrestling

League Championships Runner up:
South Division Champions:
HFL

League Championships 3rd Place:
North Division Champions:
Webster Thomas Youth Wrestling

League Championships 4th Place:
East Division Champions
Victor Youth Wrestling

2019-2020 ALL-GRYWL Selections

2021-2022 GRYWL All-Star Selections

50
1st Team Mazzy Beardsley (Ler)
2nd Team Esa Ahmed (HFL)
55
1st Team John Finebury (HFL)
2nd Team Brooks Barber (Broc)
Hon Men Tristen Rosenbaum (Fairp)
60
1st Team Joey Brooks (Vic)

Cam Montesano (Ler)
Hon Men Jonathan Hahn (Pitt)
65
1st Team Noah Winesman (HFL)
2nd Team KJ Boley (Broc)
Hon Men Lo Beardsley (Ler)
Zach Opett (WT)
70
1st Team Patrick Gefell (Hilt)
Kenzie Meisch (Broc)
2nd Team Sammy Rosenbaum (Fairp)
Mitchel Kohl (Fairp)
Hon Men Zach Bowman (WT)
75
1st Team Tanner Antinora (Pitt)
Mateo Russo (Hilt)
80
1st Team Austin Silvernail (Ler)
Patrick Winesman (HFL)
2nd Team Tommy Duffy (Pen)
Hon Men James Morse (WT)
85
1st Team Nutter Stiles (Ler)
90
1st Team Jack Rutledge (Pitt)
2nd Team Dom Ellis (WS)
95
1st Team David Wojo (Ler)
2nd Team Mason Broadhurst (Hilt)
Hon Men Marco Provanzano (Fairp)
Malaki Colon (WT)
100
1st Team Adam Gerby (Pitt)
2nd Team Kolin McWhorther (WT)
Hon Men Jace Beachamp (Ler)
110
1st Team Logan D'Agastino (Vic)
2nd Team Roland Goodenough (Ler)
Hon Men Charlie Staversky (Pen)
125
1st Team Christian Kendall (Hilt)
2nd Team Cole Leach (WT)
HWT
1st Team Eli Ricci (Vic)
2nd Team Kiernan Murphy (Hilt)
Hon Men Edward Hahn (Pitt)
Landon Mullins (WT)
Benito Bautista (Ler)

 

2022 Teams

Brockport
East Irondequoit
Fairport
Greece
HFL
Hilton
Irondequoit
LeRoy
Penfield
Pittsford
Victor
Webster Schroeder
Webster Thomas

2022 Standings


East Division  North Division   
Teams Win Loss Tie   Division Teams Win Loss Tie Division
Victor 4 1-0  Webster- Thomas 7 2  3-0
Fairport
2

Irondequoit
1  
Penfield
3

Webster- Schroeder
3  0-1





E. Irondequoit
1  
 


 
    
West Division  South Division   
Teams Win Loss Tie Division  Teams Win Loss  TieDivision 
Leroy 6

3-0 HFL 4 1  01-0
Hilton 3 1
2-1 Pittsford 1 2 0-1 
  Brockprort 04 0-2       
 Greece 3 0-2      
           4
 


     
 



GRYWL 2020 RESULTS
DATE HOME TEAM POINTS VISITING TEAM POINTS
 1/6/2022 Pittsford 22 HFL 60
 1/72022 Brockport 4 Hilton 60
 1/7/2022 LeRoy 66 Greece 3
 1/14/2022 LeRoy 36 HFL 33
 1/19/2022 Fairport24Victor
48
 1/19/2022 HFL 36 Penfield 31
 1/19/2022 Thomas 27 Pittsford 30
 1/21/2021 Leroy 80 Webster Schroeder 0
 1/21/2022 Hilton 44 Irondequoit 9
 1/26/2022 Webster Thomas W East Irondequoit L
 1/26/2022 HFL 45 Victor 36
 1/21/2022 Victor 45 Brockport 29
 1/28/2022 LeRoy 51 Hilton 18
 1/28/2022 Brockport 33 Webster Thomas 45
 1/28/2022 Greece 12 Webster Thomas 66
 2/1/2022 HFL 80 Webster Schroeder 0
 2/2/2022 Victor 42 Webster Thomas 27
 2/9/2022 Penfield 24 Webster Thomas 38
 2/11/2022 Leroy 53 Penfield 10
 2/14/2022 Fairport 22 Thomas 39
 2/16/2022 Pittsford 30 Victor 39
 2/16/2022 Hilton 62 Greece 12
 2/16/2022 Thomas 60 Schroeder 16
 2/18/2022 Brockport16Leroy 54
 2/18/2022 West Irondequoit 12 Webster Thomas 55
     
     
 Championship Night 3/2/2022    
 Round 1    
  Leroy 47 Thomas 17
  HFL 41 Victor 27
     
 Championship Leroy 46 HFL 18
     
 3rd Place Match Thomas 38 Victor 30